Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

W naszym sklepie internetowym dostępne są różnorodne dzieła. Chcąc maksymalnie ułatwić Klientom znalezienie tego, czego szukają, podzieliliśmy je tematycznie. Na tej stronie znajdziecie dewocjonalia kościelne przedstawiające matkę boską. Te, które oferujemy posiadają front wykonany z metalu oraz drewniany tył. Wszystkie elementy malowane są ręcznie farbą olejną, takie rozwiązanie sprawia, że każde zamówienie, które wykonujemy jest wyjątkowe i niepowtarzalne.

Dewocjonalia - oferta

Ikona matki bożej, zwanej również Bogurodzicą. Jej wizerunek od wieków jest inspiracją wszystkich artystów. Co ciekawe, na dziełach sztuki rzadko kiedy przedstawiana jest sama. Najpopularniejsza jest ikona matki boskiej z dzieciątkiem, ale także te przedstawiające sceny z jej życia z Chrystusem. Większość dzieł obrazuje: narodziny, wprowadzenie do świątyni, zwiastowanie, zaśnięcie oraz wniebowstąpienie. Warto jednak zaznaczyć, że ten ostatni motyw nie występuje w Kościele Prawosławnym. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Ikony Matki Bożej

Ikonografia Matki Bożej obejmuje wizerunki samodzielne, jak również epizody z życia Marii. Najpopularniejszymi przedstawieniami samodzielnymi są ikony Matki Bożej z Dzieciątkiem w typie Hodegetrii i Eleusy. Sceny z życia Marii są nierozłącznie związane z życiem Chrystusa. Podkreśla się Jej rolę w dziele zbawienia. To najczęściej: Narodziny, Wprowadzenie do świątyni, Zwiastowanie, Zaśnięcie, Wniebowzięcie. W ikonografii wschodniej nie występuje motyw wniebowzięcie, gdyż Kościół Prawosławny nie uznał tego dogmatu. 

Kult Matki Bożej w Kościele prawosławnym cechuje się bogactwem wizerunków. Eksponuje się w nim motyw macierzyństwa i ofiary. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl