Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jednym z dostępnych w naszej ofercie wizerunków Maryi, który ma szczególne znaczenie dla wyznawców prawosławia i nie tylko, jest Włodzimierska ikona Matki Bożej. Została przywieziona z Bizancjum prawdopodobnie około 1130 roku. Podczas kolejnych setek lat otaczana była kultem w Rosyjskim Kościele Prawosławnym.

Przedstawiona jest na nim Maryja w czepcu na głowie, okryta chustą. Lewą ręką trzyma Dzieciątko Jezus, prawą zaś na nie wskazuje. Chrystus z kolei wtula się w rodzicielkę, tak, że dotykają się policzkami i oboje zwróceni są przodem. W związku z tym uważa się, że ikona nie tylko prezentuje związek emocjonalny i bliskość syna i rodzica. Postawa postaci na obrazie ma też symbolizować bliski kontakt ludzkiej duszy ze stworzycielem.

Matka Boska Włodzimierska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wizerunków, zwłaszcza w Rosyjskim Kościele Prawosławnym. W tej kategorii można zakupić ręcznie tworzony obraz przedstawiający Maryję z Dzieciątkiem, zachęcamy więc do poznania szczegółów dotyczących wyrobu.

Włodzimierska

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl